Yorumunu esirgemeyip paylaşan tüm dostlara şimdiden candan teşekkürler…

Gonca Akyar

 

SİZ DE DEFTERE YAZIN

This Post Has 126 Comments

 1. Mustafa Eyriboyun

  Hep Ruhi Su, Ali Ekber Çiçek ya da Erkan Oğur’dan dinlediğim “Derdim çoktur hangisine yanayım” türküsünü ararken Youtube’da adınıza rastladım. Harika yorumunuzu dinledim. Sesinizi tanımaktan çok mutlu oldum.
  Selam, saygı ve sevgilerimle.

 2. Murat Dal

  Yeni haberdar oldum sizden ve zevkle dinliyorum.Emeğinize sağlık, şans ve sağlık dilerim…

 3. savaş arslan

  Bacım sesini yorumlarını yüreğini özledim. selamlar

 4. Ozan Karaca

  Sitenizi tesadüfen gördüm çok beğendim ellerinize sağlık emeği geçenleri kutlarım. Sağlıcakla kalın selamlar

 5. Halil ibrahim can

  Öncelikle arayipda bulamadığım türkü tatidini sizin sesinizde buldum sonsuz teşekürler. Dilerim hayatınızda herşey sevdiğiniz ve sesiniz gibi gür ve parlak olur. Sevgilerle

 6. yunus emel akkılıç

  Pirsultanın ruhu ve ruhi su’nun tınısı, sesi genç bir kadında nasıl yeniden duyumsanır,canlanır, bu akşam hep bunu yaşadım. Doya doya dinledik seni. Saygıyı ve değeri hak ediyorsun. Tesadüfen keşfedildiniz. Sesiniz harika.

 7. Nurcan ÖZDEMİR

  Müziği çok seviyorum belli bişeyide dinleyip takılmam çeşitlilikten ve evrensellikten yanayım. Kullaklarım uzun zamandır tüylerimi diken diken eden bir ses duymamıştı.Bugün bu zevki ayrıca tadıyorum. Yolun açık ve aydınlık içinde olsun. Ağzına gönlüne sağlık hissederek okumak bu işte çünki hisetiriyorsunuz.

 8. Sabahat

  Bi tesaduf eseri dinledim sizi. Diyecek fazla soz bulamiyorum : enfes !

 9. esra

  Uzun zamandir böyle zevke türkü dinlememistim. Tesekkür ediyorum. Sesinin güzelligi ve yorumunun sadeligi beni bilgisayarimin basina kitledi. Arastirip sayfani buldum ve sana yazmadan edemedim. Umarim müzigini daha cok insanin duyabilecegi firsatlari yakalar ve seni dinlemeyi tesadüflere birakmazsin. En iyi dileklerimle..

 10. Ebru

  Sevgili Gonca,
  Aşkın aldı benden beni parçasını youtube kanalından ararken seni buldum. Bende şans eseri ismine ve inanılmaz temiz etkileyici ses ve türkülerimizin yorumuna rastladım!

  enfes!
  ve hele websiten çok duygulandırıcı ve gerçekci sözlerle donanmış.
  başarılarının devamını ve sana tanrıdan barış ve huzur diliyorum hayatında.
  Viyana kapsamında etkinliklerin olursa ltf haberdar et beni
  Viyana’dan Selam ve sevgiyle
  Ebru

 11. Tolga Kağan Önder

  Ruhi Su’nun bir türküsünü ararken bir baktım Gonca Akyar diye birisi var, söylediği türküler de Ruhi Su türküleri… Açtım dinlemeye başladım…İlk 20 saniyeden sonra şaşkınlığım arttı. Tertemiz, eğitimli bir ses… Sümeyra’dan beri duymadığımız tonlar… Aşkolsun… Niye bu kadar geç tanıştık? Mail adresim sizdedir. Yazışalım lütfen Gonca Kardeş. Selamlarım.

 12. Cem Altınöz

  – – – SENİN İÇİN – – –
  SENİN İÇİN HERŞEY OLURUM BEN MESELA
  GÖKYÜZÜNDEKİ YILDIZ OLURDUM SADECE SENİN İÇİN PARLIYAYIM DİYE
  ÇİÇEK OLURDUM TAZE DALLARINDA SADECE SANA KOKAYIM DİYE
  ŞAİR OLURDUM SADECE SANA ŞİİRLERİMİ DUYGULARIMI YAZAYIM DİYE
  YARININ OLURDUM SADECE GÜZEL GÜNÜNÜ SENİNLE GEÇİREYİM DİYE
  SENİN İÇİN HERŞEY OLURUM BEN MESELA
  SUYUN OLURDUM SANA HAYAT VEREYİM DİYE
  TOPRAĞIN OLURDUM TOPRAKTA BİRLEŞELİM DİYE
  MELEĞİN OLURDUM SADECE SENİ KORUYAYIM DİYE
  ALIN YAZIN OLURDUM KALBİNDE BEN OLAYIM DİYE
  SENİN İÇİN HERŞEY OLURUM BEN MESELA
  NİKAH MEMURUN OLURDUM İKİMİZİN NİKAHIMIZI KILAYIM DİYE
  ÖMRÜN OLURDUM ÖMRÜNE HAYAT MUTLULUK KATAYIM DİYE
  KUMSALIN OLURDUM DALGALAR İSMİNİ KUMSALA İSMİNİ KAZIRIM DİYE
  BİRDE SENİN OLURDUM TAKİ SENİNLE HUZUR BULAYIM DİYE…..!
  SÖZ: YAZAR: CEM ALTINÖZ
  TÜRKİYENİN GENÇ ŞAİRİ.!!!!

 13. ERMAN

  youtube şans eseri serçeme yorumu dinledim.
  sesin çok kuvvetli.
  sesine bayıldım.
  başarılarının devamı dilerim.
  ömür boyu türkü tadında yaşaman dileği ile.

  iyi çalışmalar

 14. Serdar AKA

  işte şimdi bugün tanıştım senin sesinle ve ilk duyduğumda şunu dedim ” Aradığım ses bu” :. Gonca sesein çok harika muhteşem bir mistih atmosfer yaratıyor ruhumda.. Bütün yaşamında sana iyi güzel ve mutlu hayat diliyorum… 06.04.2015 …

 15. Erhan ÇETİN

  Sesiniz çok güzel.Nice yıllara sağlıklı bir şekilde yaşayın.

 16. Şuayip ODABAŞI

  Sizi ilk dinlediğimde Sümeyra ÇAKIR yeniden Dünya’da dedim. Özgeçmişinizi okuyunca da, Sümeyra ÇAKIR ile Ruhi SU adını gördüm.
  Yurt dışında doğup yabancı kültürler içinde boğulmadan türkü okumak, sizi taktirle karşılayıp, teşekkür ediyorum.

 17. Recep

  Daha ne kadar böyle aşık olmakla geçecek ömür yarabbim…ömür dediğin… / ADANA

 18. Berk Akbay

  Sevgili Gonca,
  Sesiniz çok güzel, çok da güzel söylüyorsunuz türkülerimizi, lütfen devam edin, böyle güzel yeteneğiniz var boşa gitmesin.

 19. tacim hanay

  ne kadar geç duymuşum sizi.üzüleyim mi sevineyim mi bilemedim. =D :^(

 20. Meryem Soylu

  merhaba..İzmir’in güneşli bir hafta sonunda konuğumuzsunuz. Sizden bize gelen öyle güzel öyle anlamlı..teşekkürler emeğinize yüreğinize.. sevgilerimle..

 21. Latif YILMAZ

  Değerli Gonca AKYAR. Ne yazık ki ülkemizde gerçek sanata ve gerçek sese değer verilmiyor. Ama ben biliyorum ki bu toplumun aydınlanmasıyla doğru orantılı. Ama hiç umutsuz değilim. Köleci toplumda spartaküs denilen bir yiğit çıktığında ona acıyanlar oldu. O inanıyordu ki

 22. Yusuf Kenan Sancar

  sevgili Gonca sesini dinlemeden,Tesadufen tanistik 8 Haziranda Nijmegende Turkiyedeki direniscilere destek eyleminde,sitendeki turkulerden bir kacini begenerek dinledim,Rahmetle andigim Sumeyra Cakiri sanki diliyormus duygusu yasadim yuregine ve diline saglik saglicakla ve sevgiyle kal

 23. tekin temur

  yorumunuz harikadır Gonca hanım,sanat hayatınızda yolunuz daima açık olsun.Gonca hanım bende sizin babanız Ali Akyar tarafından 1975-1980 yılları arasında doldurulmuş ve başka hiç bir yerde -belki kendisinde bile-(çünkü tek olarak yapıldı)olmayan benim babama hediye ettiği bir audio-bandı var,siz bizi tanımazsınız fakat biz enschede’de iyi tanıdığınız Doğan ailesine akraba oluruz ve fransa’dayız.
  ziyaretlerimizin birinde sayın babanız babama çok özel olarak bir kaset canlı yorumlayıp verdi o zamanın sesiyle,çok sade,çok temiz,bir saz bir söz ve bir mikrofon.ben bu kasedi 30 yıldan fazladır saklıyorum ve geçenlerde nihayet dijital ortama transfer ettim,bir iki parçasını size göndermek istiyorum,sizin sitenizden bunu yapma imkanı varmıdır.teşekkür ederim,saygılarımla.
  tekin temur

 24. Yeşim Erdoğdu

  Kötü insanların türküleri olmazmış…Yüreğine ve sesine sağlık güzel insan yolun açık olsun ve bu yolda bizlerde hep seninle olacağız..sevgiler

 25. özgür COŞKUN

  haykırmak istediğim anlar da imdadıma yetiştin
  tek kelime ile mükemmel bir ses
  evreni doyuran bir sese sahip insanın varlığını bilmek dinlemek
  beni çok mutlu etti
  saygılarımla özgür coşkun
  =D

 26. Leyla

  Merhaba,
  Sizi dinlemek,sesinizin tınısı;nasıl anlatsam ki,içimdeki bütün kelebekler özgürce kanatlanıp çoşkuyla uçuyor, hüzünleniyor,dinleniyor.
  Sizi Seviyorum.

 27. sevgi

  Seni dinlemek beni çok eskilere götürdü.Hatta doğduğun yıllara..Keyifle ve özlemle dinledim seni.Sesine ,emeğine seni sen yapan tüm güzelliklerine teşekkürler güzel insan.Yolun açık olsun dostum..

 28. Demet

  Sevgili Gonca,
  Dinleyip de gecilen, hızla tüketilen herseyden farkın olmalı diye dusunup;yazmak ve o guzel sesinin nasıl içimize dokundugunu paylaşmak, yarattığım değerin yaşamlarımızı nasıl sarıp sarmaladığını hissettirmek istedim. Yoksa sana haksızlık etmiş olacaktım!
  Özgecmisinin samimi paylaşımlarını okuduğumda yeni bir dostla tanışmanın yarattığı yürek çırpıntısını duydum. Yolun açık olsun… İstanbul’a geldiğinde görüşmeyi içtenlikle dilerim…
  Sevgilerimle…

 29. Avni Akyar

  Sayın Gonca Akyar
  Ben Avni Akyar
  Ailem ile birlikte Kahramanmaraş ta ikamet etmekteyim. Adınızı tesadüfen Face Bookta gördüm. Aynı Soyadı nı taşdığımızı görünce dikkatimi çekti.Ben 1948 doğumlu Emekli Bankacıyım.Acaba yukarıda yazdığım E-mail adresime ve/veya avn-akyar@hotmail.com adresime yazışma yapabilirmisiniz?
  Saygılar

 30. devran

  Sizi yeni keşfetmiş olmanın pişmanlığını yaşadım önce şimdi ise tanımış olmanın mutluluğunu…Sesinize, nefesinize emeğinize sağlık.Gönülden başarılar diliyorum…

 31. Mehmet Yıldız

  Selam Gonca
  Ben hasbel kader 12.12.2012 de facebookta arkadaşımın sayfasında görünce dinlemek istedim inan iyikide dinlemişim bugün 16.12.2012 hala hem facebookta hemde web sayfanda olan müzik video yol tv çekimleri defalarca dinledim
  Muhteşem ses yorum tek kelime

 32. HASAN PEKÖZ

  Evet cok lezzetli bir ses harika bir Kontra ALTO .Piyasada cok az bulunur ,benim bildigim bi Sümeyra vardi rahmetli oldu ,tanidigim diger altolar ,BESER SAHIN ,BELKIS AKKALE .VE BESIME ARI . Bu seside tanidigima ok sevindim ,profesyonel bir müzisyen olarak basrilarin daim olsun dilerim,yolun acik olsun ve türküler güzelliginde yasamin oldun:))

 33. Berrin Özkan

  Senın sesının tellerine kurban olurum, ne çok geç kalmışım seni dinlemekte,muhteşemsın,buralara geliriseniz çok mutlu olurum sizi misafir etmekten,yureğinden öpüyorum çocuk.

 34. Faiz Cebiroglu

  Siteniz, hayirli olsun. Takip etmeye calisacagim.

  Basarilar, selamlar.

 35. Halil Fehmi Dag

  bir kac ay evvel facebook ta bir arkadasim bazi videolarinizi paylasmasi sonucu sizi tanidim. zira ben koyu bir ruhi su ve sümeyye cakir hayrani olarak sizi sanal alemde kesfetme mutlugu icindeyim. 17 kasim 2012 günü almanyanin Worms kasabasindada sizi canli dinleme firsatim oldum. bu firsati yaptiginiz müzigi sevdigim icin yarattim kendime. zira hayatin tekdüzeliginde gelisi güzel yasarken ve kosustururken gereginden fazla kulak tirmalayan ve insani sonderece rahatsiz eden ve müzik diye bize yutturulmaya calisilan iskencelere maruz kaliyoruz. kulaklarimiz ruhumuz büyük bir kirlilik icinde. sen ve senin gibi bir kac dogru dürüst sanatcimiz olmasa hic cekilmeyecek hayat. ve sen Gonca bildigin ve inandigin türden müzik yapmaya devam et ve hic unutma senin din leyicilerin yaptigin müzik kadar özel ve bir o kadarda sana sadik kalacaklar ve her zaman severek dinleyeceklerdir. yine bir yerlerde karsilasmak dilegiyle basarilar…

 36. Mrb öncelikle,benim açımdan en başarılı parçanız Ruhi Su dan Gel Benim Derdime Bir Derman Eyle türküsüdür,gerçekten çok etkileyici olmuş,bence ruhi su eserlerine ağırlık vermeniz onlara yenilik ve yeni bir heyacan getirmeniz bizler açısından çok kıvançlı olurdu.Saygılar..

 37. ismet

  youtube de ki siyah beyaz fotoğraflar harika.onlara sağlam bi deyiş yakışır.

 38. BARIŞ

  ŞİFA İSTEMEMİ ÇOK AMA ÇOK GÜZEL YORUMLAMIŞSINIZ. UNUTMAK ÜZERE OLDUĞUMUZ O HATIRALARI TEKRAR ANIMSATTIĞINIZ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM. SESİNİZE SAĞLIK…

 39. ilhan atasoy

  Selamlar Gonca Hanim,

  az önce internette gezinirken rasladim size. O ne ses, o ne yorum. Etkinlenmemek isten degil. Agziniza saglik dilemeden gecmek istemedim. Paylasiminiz icin tesekkürler. Internet yolu ile de olsa, sizinle tanistigima cok sevindim..

  saglikla kalin
  sonsuz basarilar

  Ilhan Atasoy

 40. Sinan Mardinli

  Selam güzel insan Gonca hanım

  Anadolu türkülerine yeni bir soluk ve nefes getirdiğiniz için size çok teşşekkür ederim Derdim Çoktur Hangisine Yanayım bu annemin en sevdiği türküyü harika yorumlamışsınız. Tüm sanat hayatınızda başarılar diliyorum

 41. Ronay

  bir Sümeyra Çakır hayranı olarak söylüyorum ki sevgili Gonca o’nu bile geçtiniz.

  hele ki “Gel benim derdime bir derman eyle” türküsünü yıllardır Ruhi Su’dan dilerim fakat sizin sesiniz ve yorumunuz beni mest etti.

  binlerce kez tebrikler.

 42. Veysel Kebanlı

  Merhaba.
  Seni,değerli bir şair dostumun facebook’ta paylaşımından tanıdım.Sözü fazla uzatmadan,yolun açık olsun,harkisın,mükemmelsin.
  Merakımdan;bağlama çalmayı biliyormusun?sesinle birlikte daha mükemmel olacağını düşünebildin mi?
  teşekkür ediyorum.
  Sevgi ve dostlukla…

 43. Harun Ergün

  >dostum guzel insan hayran olmamak mumkun mu sana sesine. olmaz yarrabbi boyle birşey sıkıldın mı yabancı diyarlarda atla gel uçaga http://www.biletgaranti.com bu da senin uçak bileti alabilmende tavsiye ettiğim yer.

 44. murat onaç

  sevgili gonca isminiz kadar güzel etkileyici ses ve nefesinizin anadolunun sesi oldugunu bilmenizi isterim yolunuz açık bahtınız güzel olsun güzel insan bir hemşehri olarak sesiniz de duymaktan memun oldum.

 45. Mehmet Korkmaz

  Övmek için değil de, sahiden bu sesin hakkını vermek için söylüyorum ki; mükemmel bir sesin var türkü bacım.

  Anadolu’nun yanık sesi gizli tınılarında. Tam da bir türkü gırtlağı var ve hakkını vererek ve özümseyerek okuyorsun. Şiir tadında Türkü adında Merhaba.

 46. ZEYNEP ERYILMAZ

  Enfes… Daha ne söylenebilir ki?

 47. Yasin Yalçın

  Biraz önce Gazetelerden başlığındaki yorumları okudum… Sosyalist Gerçekçi Sanat Dergisi’ndeki yazınızda yorumlarınızın Ruhi SU geleneğini yansıttığını yazıyor… Çok mutlu oldum çünkü dünkü yorumda ben de aynı şeyi görmüş ve yazmıştım… Yanılmamışım…Demek ki sizi dinleyen aynı etkiye kapılıyor. BU da sizin başarınız…

 48. Yasin

  Anadolu türkülerini yorumlamada duyduğum en güzel ve yakışan kadın sesi… Bir ses ancak bu kadar yakışır o güzel Anadolu türkülerine ve bu kadar güzel yorumlanır türküler… Ruhi Su’nun ardından severek dinleyebileceğim birileri varmış…Sadece daha fazla üretim beklediğimi söylemek istiyorum…

 49. Eda Tanses

  Öncelikle videolarınızdan birine youtuba da tesadüfen rastladığımı ve dinlediğimi belirtmek isterim. Türkülere gönül vermek, onları yozlaşmaya yüz tutmuş bu çağlarda dahi yaşatmak, onlara kendi sesinizle çok başarılı can vermeniz ve seslendirmeniz çok güzel. Bir halk ozanının kızı olarak ve türkülerin içine doğmuş ve onlarla yetişmiş biri olarak, belki de ayrı bir keyif ile dinledim sizi ve öyle sanıyorum ki artık sevdiğim türküleri seslendiren sevdiğim sanatçılara yeni bir isim katıldı. Başarılarınızın devamını dilerim tüm içten dileklerimle.

  Saygılar
  Eda TANSES

 50. Ulvi Tanrıverdi

  Ulvi Tanriverdi
  Degerli dostlar, Gonca Akyar ile raslanti sonucu youtube de karsilastik… Selam verdim sagolsun o da bir turku ile karsilik verdi… Koltuguma cakilip kaldim… Turkunun ardindan kendime geldigimde kimdir bu dunya tatlisi kizimiz diye arastirdim;https://www.goncaakyar.com/ adresinden kendisi ile ilgili daha detayli bilgi edindim… 06.Ocak.1985 Hollanda dogumlu Sevgili Gonca aramiza katilisini bakin nasil anlatiyor;

 51. Gökhan Kasarcı

  Merhaba Gonca Akyar,

  Zahit Bizi Tan Eyleme türküsü seslendirmeni youtubeden ulaştım.Dinlediğim ilk türkün, aldığım bu keyif ile diğerlerini dinleyeceğim.

  Türküler kadar güzel ömür dilerim.

  Sevgiler

 52. 01.KASIM 2011 Tarihinde Gonca Akyar’ın ziyaretçi defterine yorum yazan Devrim isimli atkadaşa içimden yanıt yazmak geldi.
  Her şeyden önce insan olarak emeğe saygı duymak gerekir. Günümüzde halk türkülerinin sistem tarafından bilinçli olarak her fırsatta susturulmaya çalışıldığı, yeni yetmelerin, çığırtkanların, sanatçıyım diye halk türkülerini katledenlerin eleştirilmesi gerekirken, Hollanda’da doğup büyüyen,kendi kültüründen kopmayan,yorumladığı her parçayı özümseyerek seslendiren, bu yolun gencecek neferi olma yolunda başarıyla uğraş veren Gonca’yı yersiz ve saviyesiz bir şekilde eleştirinizden dolayı kınıyorum. Devrim adına hiç yakışmayan bir eleştiri olduğunu, ayrıca ”Derdim Çoktur Hangisine Yanayım” Pirsultan Abdal’ın türküsüne ŞARKI diyen şarkı ile türkü ayırımını dahi yapamayan birinin ancak SEFİL olabilecek bir bilgi dağarcığına sahip olduğunu söylemeden de geçemeyeceğim.
  Hangi önyargı ile bu yorumu yaptığınızı da anlaşış değilim. Eleştiri yapılmalıdır, eleştirilere açık olunmalıdır, ancak eleştiriler YAPICI oldukça değer kazanır. Saygılarımla.

 53. Devrim

  Ses iyi de.. derdim coktur hangisine yanayım sarkısı.. sefillik..
  o sese o izah olmadı.
  sınıfta kaldın.

 54. arif yurdakul

  merhaba,
  bir türkü bağımlısı ve Anadolu’lu olarak; bugüne kadar dinlediğim sesler arasında öyle bir yer edindiniz ki bunu kelimelerle ifade edemiyorum..çalışmalarınızda başarılar dilerim… =D

 55. Ruhsar

  Tebrik ederim sevgili Gonca.
  Türkülerini zevkle dinledim ve çok duygulandım.Başarılarının devamlı olmasını dilerim.

 56. Zehra öziş

  Harika ,etkileyici bir ses ve yorum…..Siziilk defa Telvin sitesinde dinledim,çok beğendim…Kendinize özel bir ses ve yorumunuz var…Herkes bu güzel sesi dinlemeli diyorum..FACE de paylaşacağım eserlerinizi…Yolunuz açık olsun…….

 57. Mahmut Leventoğlu

  Sevgili Gonca sesinle bir kardeşim vasıtası ile tanıştım ve sanki karşımda yıllar önce çok sevdiğim ve genç yaşta yitirdiğimiz dostum ablam Sümeyra Çakır var sandım.Çalışmalarınızda kolaylıklar dilerim ve bu ses hiç susmasın diyorum :) Türkü çığırsın Analar dolusu güzel Anadolumun sesi olsun :)

 58. adem tok

  genç yaşınıza yakışır hoş,berrak ve diri bir sesiniz var. hasan yükselir idolünde bir yetenek.. önemli olan doğru tınılarda kullanabilmek.. kimi eserlere tam uyuşuyorken kimi eserlerde ise uyuşmazlıklar farkettim.

  yolunuz açık olsun… saygılarımla

 59. tolga

  allah yolunu açık etsin şahane bir sesiniz var. çok etkilendim.yeni keşfettim sizi. takip edeceğiz.hayatınızda başarılar dilerim . çok sevindim böyle bir sesle karşılaştığım için.saygılar.

 60. Suat Akca

  Mükemmel yorumun ötesinde harika sesiniz var.İnsanı alıp götürüyor. Yolunuz açık olsun

 61. hasan uygun

  seyit nesimi ancak bu kadar güzel yorumlanabilirdi kültürümüzün genç üyesi değerli kardeşim Gonca AKYAR ! tüm dostane sevgilerimi sunar gözlerinden öper başarılarının bitimsiz olmasını dilerim. :)

 62. savaş arslan

  emeğine sağlık dostlarım sizleri yüreğinizden öpüyorum sevgiyle kalın…

 63. Ismail Can

  Sevgili Gonca,
  Biraz evvel tanistik oysa ben sanki sizleri cok eskiden taniyormus gibi hissediyorum simdi.
  Ciktigin müzikal yolculugunda sana ve Ali abime basarilar diliyorum, bu güclü ses ve bu icten yorum cok daha genis kitlelerle kucaklasmalidir.
  Belki yeri degil ama ilk sahnende Sifa istemem balindan’i istiyorum.

  Sevgi ve selamlarimla

  Ismail Can

 64. kerim uğur

  Güzel insan .Bir tesadüf eseri az önce dinledim sesini insan herzaman sesini kendisini arar herhalde öyle oldu ….Ruhi Su,Sümeyra,Esin Afşar dan sonra ilk defa ……….Umarım bir gün yollarımız kesişir…SEVGİ VE SAYGILARIMLA

 65. salih yiğitoğlu

  maşallah.. ne kadar duru ve güzel bir sesin var. daha güzel yerlerde görmek isterim seni…

 66. yağmur

  mrb gonca hanım mükemmel ses ve yorum çok beğendim dilinize yüreğinize sağlık başarılarınız sonsuza kadar devam eder inşallah….

 67. Kemal Atamtürk

  Anadolunun pınarlarından, akarsularından süzülmüş ve yürekte girdabı ile mitolojik lir gibi bir ses bu…

 68. Bahattin Gökçe

  olağanüstü..
  ruhları çağıran Sur..
  haşreden aşk..
  secdeye vardıran cemal..
  olağanüstü..
  olağanüstü..
  olağanüstü..

 69. Ali Asgar Emiroğlu

  Merhaba Gonca,

  Bu muhteşem güzel sesin sahibinin yakınım, akrabam biri olduğunu öğrenince gururlandım, gıpta ettim ve neden bu kadar geç farkettiğime üzüldüm.
  Bak aklıma ne geldi; birine en büyük piyango çıkar da ardından akrabayım diyen bir yığın insan ortaya çıkar ya, bu da ona benzedi galiba. Ama olsun, dedenin annesiyle dedemin kardeş oluşu gerçek, tıpkı sesinin bence bu kulvarda piyango kadar önemli oluşu gibi.
  Gonca, bu kalitede böyle bir yeni sese çok ihtiyacımız varmış meğer. Sana bu kültürü-eğitimi verebilen çekirdek aileni ve ardından amcalarınla beraber geniş aileni kutluyorum. Onların hepsi de çok değerliler ve güzellik taşıyan müzik insanıdırlar. Bu vesileyle hepsine selam ve saygılarımı gönderiyorum. Yolun açık, şansın bol olsun.

 70. yaren

  tek kelimeyle HARİKASINIZ….

 71. mahmut akdag

  sizi ilk yol tv de dinledim.sizden onceki ustalar,ruhi su,sumeyra cakir sizin yorumuzla tuylerim urperdi gelecek hayatinizda basarilar dilerim.

 72. Özcan Yilmaz

  Sevgili Gonca,

  Bir tesadüf eseri sayfana girdim.
  Sen beni tanimazsin ama Ali abi çok iyi tanir. Sorarsan ona anlatir. Çocuklugumda onun sazi sözü ile dügünlerde eglendik ve özel günlerde çok dinledik Ali abiyi. Sazi çok güclü idi taaa o tarihlerde. Ayriyeten diger amcalarinida tanirim ve Kazim benim sinif arkadasimdir

  Türküleri senin degisik yorumun ile dinlemek büyük zevk. Insani dinlendiren ve geçmise türkünün içerigine götüren bir his yaratiyor. Tabi Ali abinin sazi esliginde dahada harika oluyor.
  Tekrar kutluyor basarilarinin devamini diliyorum

 73. Cemile Ozkan

  Merhaba Gonca, Kuzenim Garip Kiraz (babanin arkadasi)bana sizin sitenizi ulastirdi. Soyledigin parcalari dinledim. Cok basarilisin. Tebrik ederim… Ustelik Hollanda’da dogup buyumus genc biri olmana ragmen Anadolu’yu bu kadar icine sindirebilmen cok onemli. Bunun icin babani ve anneni de tebrik etmek lazim. Basarilarinin takipcisi olmak isterim.
  Sevgilerimle,

 74. Fikri Şahin

  Merhaba Gonca;
  Sabah Yoltv’yi izlerken donup kaldım.Olamaz böyle şey.Rahmetli Sümeyra&’yı dinliyorum sandım.Kuzum! Ne kadar güzel, pürüzsüz bir ses. Ancak bu kadar olur diye düşündüm.
  Sevgili Gonca

 75. nermin

  İnanılmaz etkileyici bir ses… Benzetmek ne kadar doğru bilemem ama Sümeyra dinler gibi hissettim kendimi. Bir nehir gibi tüm hışımıyla çağlayan, bir kuş gibi gökyüzünde süzülen bir ses… Türküler sesinde hayat bulsun ve seni hep dinleyelim. Dinlediğime inanılmaz mutlu oldum. Yolun açık olsun… =D

 76. Baki

  Aman Tanrım bu ne ses. Hücrelerime imlek imlek, nakış nakış Anadolu işlendi. Ne diyeilirimki artık. Çünkü karanlığa kurt düştü…
  Umarım bu sesin güzelliğini kısa zamanda tüm insanlar duyar da kendine geliler.
  Başarılı, uzun ve çok sağlıklı bir hayat dileğiyle…

 77. ali coşkun

  … bu gün daha önce izlediğim bir proğramın tekrarını izlemenin keyfini yaşadım. Böyle bir sesi dinlemek, varlığını bilmek mutlu ediyor insanı. sadece ses değil, onbinlerce yıllık bir süreçten süzülüp gelen anadolunun pak kültürü ile batının herhangi bir noktasında çoğalabilmek…ne mutlu. ben sadece hasan yükselir kaldı herhalde diyordum. Gonca iyiki varsın.

  ve elbette güzeldir canım
  emeğin değerlendirilmesi
  ama benim memleketimde bu gün
  insan kanı sudan ucuz
  oysa en güzel emek insanın kendisi
  kolay mı kan uykulardan kalkıp
  ninniler söylemesi

  belki bu nedenle, yazık
  asılmış gibi durur
  asılmış gibi kederinden
  duvarlarımda resim
  çalgılarımda müzik
  ruhi su ’78

 78. Kamber

  O güzel türkülerini duydukca hep rahmetli
  Ruhi Su üstadi animsadim keske sag olsada
  seni bir dinlese idi gözleri arkada kalmazdi.

 79. seda

  boşluğa takılmış kırılan bir sesin yansıması sesiniz,kör bir gecede duyup benimsediğim.hiç susmayın sesiniz çoğalsın ve tarih bittiğinde de var olun..

 80. Sedat Güzelyurt

  Tabi üç şey; söz(şiir), güzel bir ezgi, ve ezgi ile sözü yorumlayacak güzel bir sese sahip duygulu bir insan. Böylece güzellik tamamlanıyor. Gonca Akyar’a bu güzeli tamamladığı için iyi dileklerimi sunuyor ve başarılarının devamını diliyorum.

 81. hamza itmeç

  RUHİ SU HOCAMIZIN GÜZELİĞİNİN FARKINDA OLAN GÜZEL YETENEKLERE ÇOK İHTİYACIMIZ VAR.ONUN BARIŞLA BARIŞIK İNSANLA SEVGİYLE KARDEŞLİKLE DOLU YÜREĞİNİ YAŞTIYOR OLMANIZ YARINLAR İÇİN NE GÜZEL BİR UMUT.TEŞEKÜRLER

 82. serkan

  başrıların devamını dilerim gonca abla

 83. Barış KAPLAN

  ne diyebilirim ki?muhteşem…harika…olağanüstü…

 84. mustafa

  mrblar gonca abla ilk defa dem tvde dinledim deyişinizi çok hayran kaldımm sesiniz ruhumu alıp götürüyor göz pınarlarım doluyorr muhtesemm bir deyişş yüregine sağlık

 85. derya

  merhaba gonca abla sesiniz mükemmel çok değişik bir ses renginiz var yaklşık 5 aydır sizi dinliyorum.arkadaşlarımı da alıştırdım size.sizi çok seviyoruz

 86. Emir Erdoğan

  Sizi ilk kez bugün DEM TV’de dinledim.
  Büyüleyici bir ses. Sesin eğitim gördüğü belliydi. Öylesi seslere çok ihityacımız var.
  Umarım bu gıdadan bizi yoksun bırakmazsınız.

 87. HUSEYIN ZENGIN

  Sevgili Gonca,

  Sesine, yüreğine saglık…800 yıl öncesinden Sah Hatayi nin Güldür Gül deyişini, büyük duygu yogunlugu ile dinledim.
  Albümünüz cıktıgı zaman haberdar olmak isteriz.
  Sevgi ve saygı dileklerimle basarılarının devamını dilerim.

  Huseyin Zengin

 88. deniz telek

  çok güzel bi sesiniz var, uzun zamandır bu kadar içten ve güzel yeni bir ses duymamıştım… yeni çalışmalarınızı büyük bir merakla bekliyoruz… teşekkürler….bu arada klipte çok anlamlı….

 89. Murat Yılmaz

  Sizi yeni tanıma şansına eriştim ve bunun için mutlu olduğumu belirtmek isterim. Sesiniz ile türkülerin buluşması su ile toprağın birbirine kavuşması gibi… O muhteşem sesinizi türküler kısıtlıda olsa sürekli dinliyorum. Bu ses ile daha çok söylenecek türküler var. Bizi sesinizden ve türkülerden mahrum etmeyiniz… Başarılar diler saygı ve sevgilerimle.

 90. serkan

  gonca ablaya sevgiler saygılarla

 91. Şükrü GÜDEN

  Kendim çok profesyonelce olmasada düğünlerde,anlamlı gecelerde ve yazın Anadolu’da, festivallerde bağlama çalar okurum.Gelelim size:
  Bilmem ki nasıl başlasam neresinden tutsam da sizdeki yeteneği duygularımla size ifade edebilsem. Sesinizin güzelliği gibi fikirlerinizin de güzel olduğunu, web sayfanızdaki geçmişinizi anlatmakta vurgulamışsınız.O duygu,düşünce ve ses hepsi bir arada olduktan sonra,saygı ve sevgi değer halkımıza vereceğiniz mesaj sanırım yerini bulacaktır.Başarılar diliyorum.Şükrü GÜDEN

 92. hülya

  Sevgili Gonca,
  Tesadüf eseri siteye girip bu değerli sesini duyma şansım oldu.Sesin bana direk Sevgili Ruhi Su’yu çağrıştırdı.Muhteşemsin.Sana inandığın güzel değerlerde sonsuz başarılar diliyorum.Sevgi,saygı ve selamlarımla….

 93. serkan

  gonca ablaya yürüdüğü yolda başarılar dilerim

 94. yakup çiçek

  sizi ilkdefa yol tv de izledim sesiniz karşısında çok etkilendim böyle bir sese sahip olduğunuz için sizi tebrik ediyorum anadolunun bütün motiflerini içinde barındırıyor tebrik ediyor iyi çalışmalar diliyorum =D =D =D =D =D

 95. eylem

  böyle bir ses karşısında ben saygıyla eğiliyorum.sizi ilk HAYAT TV mizde izledim ve hemen araştırmaya başladım.umarım ilerki dönemlerde daha pek çok değiş sizin sesinizde hayat bulur ve gençliğimizin bu eserlerimizi sahiplenmesini sağlar…iyi çalışmalar dilerim.herkese selamlar…

 96. erman

  merhaba sevgili GONCA… seni ilk yol tv de gördüm ve dinledim.Sesin mükemmel inan çok begendim. sesin anadolunun bagrından kopup bizim yüregimizi titretiyor. sesinde anadolunun acıları sevincleri kederleri kısacası anadolunun bütün duygularını bulmak mevcut. cok etkılendim ama seni biraz daha fazla görmek istiyoruz ekranlarda insanların seni daha fazla tanıması lazım.saygı ve sevgilerimle ERMAN

 97. Birtürk Özkavak

  Merhaba,
  Sesinizi duyduktan sonra adeta çivilendim.Uzun yıllardır yani kendimi bildim bileli türküleri dinlemeyi büyük ozanlarımızı dinlemeyi yada bu alanda olmaya çalışan herkesi dinlemeyi önemserim.Sesiniz yorumunuz ve belliki kattığınız emeğinizle önümüzdeki yıllar vazgeçemiyeceğimiz birisi olacaksınız.
  Hayat tv de sizi dinledikten sonra cd veya kasedinizi çok aradım.Ama bulamadım.Böyle bir çalışmanız varmı?Nasıl ulaşabiliriz?
  Ben Eskişehirde çalışıyorum.İleriki günlerde Türkiyede konser verme planlarınız varmı?Eskişehirde olabilirmi mesela.?Sizi bir organizasyon kapsamında Eskişehirde ağırlamak isteriz?
  Dr.Birtürk Özkavak
  Eskişehir/Türkiye

 98. serkan

  sesinle ölümsüzleşen türküler unultulmaycak dilden dile yürek ten yüreğe akacak

 99. umut

  Merhaba sizi çok kısa zaman önce bir sitede verilen tanıtımla gördüm sitenize girerek sizi araştırmaya giriştim. Ama öncelikle büyük bir önyargıyla size yaklaştım ve beğenmedim diyebilirim. Ama yine çok yakın bir zaman önce sizin güldür gül klibinizi hayattv de izledim ve çok etkilendim. Ve yarım kaldığım yerden tekrar başlayarak sizin sitenize tekrar önyargısız gözle baktım ve sizin gibi güzel insanların var olmasıyla bizimde var olacağımız görüşü hakim olmaya başladı. Çalışmalarınızda başarılar saygı ve sevgilerimle…!

 100. Nihat

  Nekadar güzel söylüyorsun. Cok etkilendim Basarilarinin devamini dilerim. Süpeeeeeeeeeeeersiiin…. =D =D =D

 101. Cemal Özünel

  Sizi ilk defa Ali Çağan’la ozancada izledim.Böyle bir ses ve mütavazi bir duruş ve hanım hanım bir insan… Yüreğinize sağlık.Babanızı tebrik ediyorum sizi yetiştirip bizlere ve kültürümüze kazandırdığı için.Proğramda söylemiş olduğunuz eserler harika idi.Ayrıca hayat tv’de gül türküsünün klibini izledim muhteşem yorumlamışsınız. Sizi sevgiyle kucaklıyor çizginizden kesinlikle ödün vermemenizi temenni ediyorum.

 102. imam

  merhaba yureyine saglik boyle bi sese hasrettik iyiki varsin sorum olacak cd niz varmi acaba

 103. cihangir

  Seni tanımamı sağlayan Yol Tv ye binlerce kez teşekür…Her zaman ve her yerde yanındayız.Sesine yüreğine sağlık…

 104. Hemengül Tuncer

  Merhaba Gonca,

  Seni bir kez daha zevkle dinledik. Gürül gürül sesinle evimizi bir kez daha doldurdun.
  Sağol,sağolun.
  Elinize,yüreğinize,sesine sağlık.
  İyiki varsınız,iyiki varsın.

  Hemengül Tuncer.

 105. BAYRAM ALTUN

  Sizi ilk defa 31 agutos 2008 Yol TV de dinledim inanın ne kadar güzel sesiniz varmış tarif edemem.Ne mutlu sizin babanıza ki sizin gibi bir ses yetiştirmiş.Babanızı kıskanıyorum sizide candan kutluyorum.Babanıza ve size uzuuun ömürler diliyorum. =D

 106. Kemal Kök

  Sesinizi ilk kez Hayat tv de dinledim. Açıkçası ilk başta büyük bir sevinç duydum. Uzun zamandır böyle eğitimli sese ne kadar da hasret olduğumuzu düşündüm. Genç yaşınızda bu birikim çok sevindirici, yeni bir ses yorumcu kazandığımıza seviniyoruz. Umarım müzik alanında bir ırmak gibi akarsınız… Web sitenizi eger müsadeniz varsa sitemiz http://www.sanatcephesi.org a link olarak eklemek istiyoruz… Başarılar diliyoruz… Sesgilerle… http://www.sanatcephesi.org

 107. yeraltından şiirler

  Merhabalar, sitenizi bir raslantı üzere görüp ziyaret ediyorum. Hoş bir site, emeği geçenlere teşekkürler. .

  Ayrıca dinletilerinizi tanıtım bölümünde dinledim. . Dinlendiren, buğulu bir sesiniz var, bana (bilmem bilir misiniz?) en çok Tülay German’ı, Ruhi Su’nun sesini hatırlattı.

  Sessiniz imgeler topluluğu, kısa sürede CD’niz var ise edineceğim.. Var olun, Türküler yüreğinizden eksik kalmasın.

  DAVETLİSİNİZ
  http://halkingunlugu.blogspot.com/
  http://yeraltindansiirler.blogspot.com/

 108. cevat ulus

  özünü yaşamış olduğun zorluklarda dahi içindeki insan ve anadolu sevgisi ile yeniden yaratabilme yetisine sahip olup bizleri özümüzle yeniden buluşturduğun için teşekkürü bir borç biliriz. saygılarımla

 109. cahit yılmaz

  SİZİ İLK BABANIZ İLE ÇIKTIĞINIZ BİR PROGRAMDA TESADÜFEN DİNLEDİM. SESİNİZE HAYRAN KALMIŞTIM, SONRA ARADAN AYLAR GEÇTİ VE GENE GÜZEL BİR TESADÜFLE HAYAT TV DE KLİBİNİZİ DİNLEDİM. HARİKA BİR SES VE YORUM… FAZLA SÖZE NE HACET. LÜTFEN KAYBOLUP GİTMEYİN :^( GÜZEL OLAN HER ŞEYE İHTİYACIMIZ VAR ADAM GİBİ YAŞAMAK İÇİN. SAYGILARIMLA…

 110. sevda

  gonca ablayı çok seviyorum sesiyle müziğile her şey gonca ablayla güzel

 111. Hazan Semra

  Mesaj Sahibi: çağdaş devrim altuğ
  Uzun zamandır bu kadar temiz bayan sesi dinlememiştim yüreğine diline sağlık gonca can. Hayat televizyonundan klibini izledim henüz dinleme imkanım olmadı tam olarak ama bu kadarı bile yetti inanın.
  Yolunuz açık olsun.. türküyle kalın..

 112. serkan dersim

  valla ne diyeyim gonca abla bizi bu
  yoz kültürden kurtarmaya sevgimizden inancımızdan vaz geçmemmiz için gösterdiğin çabaya verdiğin insan üstü emeğe derin saygılar duyuyorum korkma
  gonca abla biz kazanacağiz hiç bir zamanda mücadelenden vazgeçme
  saygılar ve sevgilerle

 113. cahit ongunyurt

  Sevgili Gonca,
  Bilmem bizi hatırlayabilir misin?Senin Yol Tv’de banttan yayınını izlediğimizde sevincimden ağlamıştım.Yayına amcan haber vermişti.Programını herkesin izliyebilmesi için herkese haber vermeye çalıştım, evdekileri de tv nin başına getirdim.Geldiğin noktayı ve sesini çok beğendik.Başarılarının devamını diliyor,hepinizi öpüyoruz…
  Ordu’dan Cahit-Gülüzar-Ufuk-Uygar Ongunyurt

 114. adem

  hayat tv de dınledım bugun senı ve gercekten cok etkılendım sesınden ve web sayfana gırıp bır bakayım dedım su anda dıger dınletılerıde dınlıyorum, sesınde ınsanı dınlendıren bı tız var gercekten, yolunda basarılar dılerım gonca arkadas..

 115. hakan

  Gerçekten çok güzel,uzun zamandır böyle güzel bir ses duymamıştım.İyi çalışmalar.

 116. Ozgur Akcay

  Merhabalar…

  Oncelikle elestrilerimle baslamak istiyorum….
  Sitenizdeki dinleti bolumundeki parcalarin hepsini dinlerken;bu cok guzel sesin nedense Gonca Akyar’a degil de Sumeyra Cakir’a ait oldugunu dusundum her an…Ses benzerligine pek tabi ki kimsenin birsey demeye hakki olamaz.Ama secilen parcalarin;

 117. mimar Sunay Ereren

  Iyi bir müzik dinleyicisiyim ve beni ancak kaliteli müzik ve ses etkileyebilir,cok basarili bir yoldasin,yolun acik olsun,dilerim seni ve babani dinleme imkanimiz olur…

 118. Uzun zamandır bu kadar temiz bayan sesi dinlememiştim yüreğine diline sağlık gonca can. Hayat televizyonundan klibini izledim henüz dinleme imkanım olmadı tam olarak ama bu kadarı bile yetti inanın.
  Yolunuz açık olsun.. türküyle kalın..

 119. yüksel

  Defalarca tekrar tekrar baştan dinliyorum gönlüm terazisi bozuldu halen bıkmadım bakalım bu gönlümüz ne zaman bıkacam sesiniz çok güzel ALLAH yolunuzu açık etsin… =D Bendi pınarı güldür gül…

 120. gazinefes

  tüm akyar ailesine merhabalar
  burda sesinizin ne kadar güzel olduğundan bahsetmiycem çünki güneşin ne kadar sıcak olduğunu belirtmeye gerek olmadığı gibi..
  sizi dinlerken geçmişizimizn geleceğimizi nasıl aydınlatmış olduğunu görmek hepsinden daha güzel ve anlamlı idi temennim o sesin hiç susmaması, güneş tüm akyar ailesinden eksik olmasın ki bizde güneşsiz kalmayalım der saygılarımla

 121. Sakire Kaplan

  Sesin sabahin serinliginden sonra dogan gunes gibi yuregimi isitti ve dalga dalga benligime yayildi. Hep boyle bizi turkulerle doyur. Turku guzelliginde bir gelecek diliyorum. Yolun acik olsun.

 122. Mustafa Akyar

  Türküler de insanlar gibi doğar ve yaşarlar. Tek farkları uzun çok uzun yaşarlar.
  Ama zaman zaman zayıflar, güçsüz düşer, kirlenir ve yok olmaya yüz tutarlar.
  İşte tam o anda birinin bir el atması gerekir yeniden yaşamaları için.
  Seni dinlerken sanki türküler bir çağlayan gibi akan sesinin altında yıkanıyorlar…
  Bir çağlayana benzeyen sesinle ve ustalarından aldığın terbiyeyle türküleri yıkıyor, temizliyor, besliyor ve bize yeniden taptaze ve dipdiri sunuyorsun.
  Sağol.
  Sen ve senin gibiler olmasa türkülere yazık olur diye korkuyorum.
  Bu yüzden diyorum ki…
  İyi ki varsın ve iyi ki varsınız…

 123. Kazim Akyar

  Nefesinle bizlere uzun zamandir özledigimiz, bazilarimizin unutmus oldugu, çogu zaman hüzünlü olsada, hasret ettigimiz Anadolu rüzgarini yeniden estiriyorsun…iyiki varsin Gonca!

 124. MUSTAFA KAPLAN

  Nefese nefes katmak yürekli insanların işidir. Bu yürek sende var oldukça nefesimize nefes katacağından kuşkumuz yoktur. Avazın turna avazı olsun, nefesin Pir Sultan nefesi olsun. Yüreğin geçmişimize kanları ve canları ile bedel ödeyerek giden yoldaşlarımızın yüreği kadar engin, onurlu ve sevgi ile dolu olsun. Hızır yardımcın olsun. Gelecek senindir.

Siz de deftere bir mesaj yazın:

^^ =D =) ;) :| :^( :S :P :O :D :) :( (L)